Archiv výsledků » 30.09.2012 - Tým A - Poski - Orlová - 69 : 65

Basketbal je krásný, ale krutý sport, o tom se přesvědčili hráči Orlové na našem utkání, ale pojďme na začátek.

Sice jsme k zápasu nastoupili bez několika opor (chyběl zejména Jedlička) a i trenérů (kdy nebyl ani Rojek ani Pelikán), což se ukázalo jako velice limitující, ale s vědomím, že soupeře z Orlové jsme minulý rok 2x porazili, jsme byli mírným favoritem utkání. Navíc ke svému prvnímu zápasu nastoupil i Ondra Šiko, který bude určitě jednou z opor týmu.

Hned po úvodním rozkoku bylo ale vše jinak. Hráči Orlové byli pohyblivější (i zde v týmu došlo k několika změnám a noví hráči, zejména Matěj Hikl, v minulém roce hráč Poski) se ukazovali v lepším světle. V 7. minutě bylo skóre 4 : 16 a po první čtvrtině 12:21. Poski se nedařila střelba a ukazovalo se, že bez trenéra se opravdu ani v přeboru hrát nedá a kromě herni mezérie se na lavici Poski dostala také mizérie trenérská. Utkání se v tomto momentě nepovedlo ani rozhodčím, a tak se více diskutovalo, než hrálo.

Až do 29. minuty utkání, kdy byl stav 38:53, tedy rozdíl 15 cti bodů nic nenasvědčovalo tomu, že by Poski mohli utkání vyhrát. Orlová byla jasně lepší, po všech stránkách.

Zázraky se ale někdy dějí a ten náš byl příchod Mirka Pacuta na trenérskou lavici Poski. Bývalý hráč Poski a dnes hráč a trenér VŠB Ostrava přišel na zápas nečekaně jako divák, ale když se už nemohl na mizérii Poski dívat,  vzal osud utkání do svých rukou, pomohl svojí kvalitou a přehledem, dodal nám seběvědomí a hlavně díky němu, jsme dokázali utkání dotáhnout do vítězného konce.

K týmu se připojil 11. minut před koncem zápasu, kdy bylo skóre - 15. V tento moment, ale Lukáš Procházka dokázal ještě do konce třetího hracího období snížit v podstatě sám (kdy po svém obraném doskoku sám zkušeně 2x zakončil) na 44:55.

Poslední čtvrtina bylanaše. Obrat podpořil kromě obou Procházků, také solindě hrající Machalínek, který dal v rychlém sledu několik těžkých střel a po trojce Vaňka to bylo 4 minuty před koncem už jen 58:60.  Když v zápětí dal trojku Tim Procházka a také Vaněk, Poski dokázali odskočit na 66:62 a to se ukázalo jako klíčové. 8 sekund před koncem byl stav 68:65 a po taktickém faulu musel Pečta proměnit jeden trestný hod, aby bylo utkání definitivně rozhodnuté - stalo se.

Neuvěřitelný zápas, ve kterém se ukázalo, že klíčová je především osobnost na trenérkém postu. Zápas se musel líbit a byl pro nás vítězný a to to bylo hezčí.