Archiv výsledků » 27.03.2010 - Tým A - Poski A - Nový Jičín - 85:61

Matematika zápasu byla jasná. Pokud pro tým Poski nemá končit sozóna v OP, museli hráči zvítězit o více než 14 bodů v odvětě předkola play off. Takové bylo manko z prvního zápasu, kdy v Novém Jičíně Poski, bez celé řady opor prohráli o 13 bodů.

K domácí odvětě už byli hráči Poski skoro kompletní. Vyjma Tkadlečka, který je dlouhodobě nemocný a Patáka, který ale v sezóně nastoupil pouze k jednomu zápasu. Podle papírových předpokladů, byli domáci hráči favorité a měli zápas vyhrát, otázkou bylo pouze o kolik bodů a jestli smažou rozdíl z prvního zápasu. V základní části Poski jasně dominovali a Nový Jičín porazili doma i venku o 30 a více bodů. Zápasy play off jsou ale jiné a tak v Novém Jičíne bez Pacuta a domáci s prvoligovým Medkem jasně vyhrali a blížilo se pomalu překvapení.

Překvapení se téměř naplnilo během prvního poločasu. Poski dali pouhopouhých 20 bodů a v poločase prográvali 20 : 31, tedy museli dohnat rozdíl 24 bodů a to se při chabé formě domácích, kdy se do koše netrefil skoro nikdo zdálo jako nereálné. Na palubovce se protočili skoro všichni hráči, ale bohužel nikdo se nechytl, nulová střelecká úspešnost plno ztracených míčů. To se fanouškům, kterých se na zápas nesešlo mnoho, ale dělali bouřlivou atmosféru vůbec nelíbilo.

Do druhého poločasu by na Poski nevsadil nikdo, kor, když hned v první minutě Nový Jičín měl další úspěšný trojkový pokus. Pak se ale na palubovce začali dít věci. Poski zlepšii obranu, bojovali co co to šlo, pod košem začal dominovat Pelikán s Jedličkou, hlavně v obranné fázi hry a střelecky se až nepochopitelně chytil Vaněk, který za třetí období nastřílel sám 20 bodů z 32 bodů týmu. Tedy před posledním hracím obdobím stav 52:47.

To už bylo veselejší, ale vyhráno nebylo. Poski se ale dostali do ohromného laufu, útočné doskoky měl Gajda, pod košem začal v obraně kralovat Fraš, střelecky se chytil Pacut a Vaněk pokračoval ve střeleckých hodech a přidal dalších 14 v tomto období.  Definitivní zlom nastal 2 minuty před koncem do za stavu 75 : 59, kdy tedy byl Nový Jičín stále na dostřel jedné střely k postupu vsítil Vršeský úspešnou trojku a tím hráče Nového Jičína definitivně zlomil.

Sečteno podrženo. Poski vyhráli o více než 14 bodů a postupují do dalších bojů. V dalším utkání se nejspíše utkaní v družstvem Karviné opět na své palubovce 9.4. od 19:30.

Je třeba poděkovat celému týmu, že ukázal svojí sílu a zápas otočil, je třeba poděkovat fanouškům, kteří dokázali i v malém počtu udělat v hale příjemné prostředí a moc pomohli (jen škoda že jich nechodí více) a je třeba i upozornit na životní zápas Vaňka, který svým mimořádným výkonem přivedl Poski k postupu. Stav druhé půlky Poski - Nový Jičín 65:30, přičemž Vaněk vstřelil 34 bodů.

Snad neotrávil ostatní, kteří měli méně střel a společně zabojujeme v dalším zápase.