Archiv výsledků » 26.11.2011 - Tým A - Snakes Ostrava - Poski A - 63 : 69

Po krátké pauze jsme nastoupili k dalšímu utkání.

Bohužel se nám opět zranilo, nebo se nemohl k zápasu dostavit pár opor. Chyběl tak už podruhé klíčový rozehravač Broda, Gajda, nebo mladý talent Hikl. Plusem byl návrat po vléklém zranění Machalínka, který sice do zápasu nezasáhl, ale byl oporou a všuchni věříme v jeho návrat na palubovku.

Utkání jsme, tak jak už je u nás zvykem nezažali dobře. Osobní obrana a otevřené střely měli za následek vedení domácího týmu 13:7.  Pak jak už to bývá tradicí, začal úřadovat Tomáš Procházka společně s rychlíkem Martináskem, kteří utkání otočili na 20 : 34 a nutno přiznat, že vedení ještě bylo malé, protože jsme nevyužili několik brejků a jasných pozic. Nikdo by se nedivil, kdyby byl poločasový výsledek o 20 bodů, ale po dalších chybách na tabuli svítilo jen 30 : 42.

Domácí měli jen dva hráče, kteří byly nebezpeční oba 20 bodový Sedlařík s Pracným. Hlavně díky jejcih zásluhou domácí drželi ve druhém poločase krok a Poski se nadařilo odskočit na větší bodový rozdíl. Bodová přetahovaná se pro nás stala skoro osudnou na konci třetího hracího období. To po brejku Procházka útok smeči nezakončil a z následného brejku, jsme faulovali při střelbě za 3 body. Místo + 12 to bylo + 8 a bylo drama.

Domácí začali bránit zónu, postupně ukrajovali bod za bodem, kdy za Poski se v této fázi hry dařilo jen Frašovi. 2 minuty před koncem, kdy Procházka nedal dva trestné hody, dali domáci rychle čtyři za sebou a na tabuli svítilo jen 61:62. Pak se naštěstí trefil za tři body Vaněk, který měl ve druhé polovině střelbu žalostnou, ale jeho trojka se nakonec ukázala jako rozhodující.

Utkání jsme tak už pohlídali a dovedli do vítězného konce.

Byly jsme lepší, ale proti zńové obraně jsme se ve druhé polovině nedokázali prosadit. I tak máme už 5 vítězství v sezóně.