Archiv výsledků » 23.10.2010 - Tým A - Poski A - BC Orlová - 78:68

K dalšímu utkání nastoupil Tým Poski plný nadšení s touhou potvrdit minulý kvalitní výkon na palubovce lídra tabulky Týmu Snakes, kde o výhru přišel až v posledních sekundách. S trenérem Radimem Rojkem na lavičce, ale bez téměř poloviny sestavy, kde plno hráčů je zraněných, nebo se nemohlo uvolnit kvůli pracovním povinnostem jsme se vrhli do utkání.

Začátek byl velice povedený, v první čtvrtině jsme vedli 22 : 10 a krom chyb v obraně, které umožnily soupeři dát jednoduché koše, to vypadalo, že vyhrajeme rozdílem třídy. Dařila se střelba a rychlé protiútoky a tak jsme nastoupili do druhého období s tím, že se popereme s doskokem a utrhneme se na více bodů. Bohužel se tak nestalo a začala se projevovat absence skoro všech podkošových hráčů, kdy na postu pivota zaskakoval Vaněk s Procházkou, jinak křídelní hráči. Orlová se přibližovala na dostřel, zejména díky Havlíkovi a poločas tak skončil o pouhých 6 bodů. 38::32.

V druhém poločase to bylo ze strany Poski jedno veliké trápení. Snad jen skutečnost, že soupeř přijel také pouze se sedmi hráči nás držela v šanci na úspěch. Nepřesnosti se kupily na obou stranách, ale na straně Poski se k tomu přidala i střelecká impotence. Gajda s Procházkou bojovali, ale nedařilo se jim zakončit ani snadné pozice z podkoše a tak se soupeř dotáhl 5 minut před koncem až na 3 body 64:61. V ten moment tým podržel zkušený tah trenéra Rojka, který si vzal oddechový čas, týmu náležitě vyčinil a nabudil nás k závěrečnému náporu. Po trojce Brody v zápětí ten stejný hráč přidal další koš, Procházka 2 TH, Vršecký také a 2 minuty před koncem 73:62 a bylo rozhodnuto.

Bylo to vydřené vítězství, ale je třeba říci, že absence hráčů byla veliká. Snad se brzy vratí některý z marodů, zejména zkušenosti Jedličky týmu hodně chybí. Zápas jsme vyhráli díky tomu, že se nám dařila naše veliká slabina - trestné hody.