Archiv výsledků » 23.03.2014 - Tým A - Poski - Karviná B - 81:64

Utekl týden a po debaklu s Přerovem, kdy jsme měli hráčský pohovor o zodpovědnosti,  jsme hráli proti Karviné, tentokrát nakonec v 8 hráčích.

Ukázalo se, že si hráči vzali "výtky k srdci" a tak v momentě začátku utkání bylo k dispozici pouze 5 hráčů a to po minimálním rozcvičení, místo začátku utkání se tak schylovalo spíše k blamáži. Karviná naštěstí přijela bez hlavní osy týmu ve slabší sestavě a tak snad jen zázrakem jsme na začátku utkání prohrávali jen 7:10.

Po příchodů na hřiště obou Procházků se obraz hry rapidně změnil směrem k lepšímu. Utkání jsme začali postupně otáčet a po 12 bodech Martináska v kuse, jsme najednou vedli 30:19 a byli jsme jasně lepší. Karviná ale bojovala a tak v poločase byl pro ní rozdíl přijatelný 41:31.

Ve druhém poločase nám docházeli síly. Karviná se postupně přibližovala až na 64:60, 4 minuty před koncem a to ještě měli Karviňáci TH 4/1 v tento moment, kdy se lámal chleba.

Prohru odmítl dvěma úspěšnými trojkovými pokusy Vaněk a rychlými koši Tomáš Procházka. Během necelých 2 minut to bylo najednou 75:60 a bylo rozhodnuto.

I přes nezodpovědný start utkání, kdy hráči Poski riskují, díky horšímu rozcvičení, především zranění, se utkání řadilo k tomu lepšímu co jsme předvedli. Zápas jsme odehráli kolektivně, podařilo se plno povedených akcí a mimořádný výkon předvedl Martinásek, který dal 29 bodů s vysokou úspěšností.

5 zápasů před koncem sezóny, je tak stále o co hrát. Vylosování soutěže, je tak zajímavé, že můžeme skončit stále i na druhém místě, nejlepším umístěním v historii Poski, ale také můžeme být klidně až devátí.

Je tedy nutné, aby se tým především sešel v plné sestavě, můžeme vzdorovat každému.  Věřme, že hráči v sobě najdou ještě sílu a sezónu dohrajeme více, než se ctí.