Archiv výsledků » 22.01.2011 - Tým A - Poski - Opava - 76:87

K dalšímu utkání na domácí palubovce jsme nastoupili proti lidru tabuly OP mužů - týmu BK Opavy. Utkání bylo dohráváno, tým Opavy zápas přeložil z důvodu nemocnosti o jeden týden. Bohužel aktuální stav v týmu Poski nebyl lepší a tak i když na soupisce bylo 9 hráčů, Fraš kvůli vleklým problémům s kolenem do hry ani nezasáhl.

BK Opava přijela na naší palubovku s respektem. V momentě kdy přišel první hráč týmu domácích do haly už hráči soupeře na palubovce projížděli basketbalovou abecedu. Pozdní příchody hráčů a nizká koncentrace byla příčinou, že tým soupeře do utkání vlétl a první čtvrtinu vyhrál 16:26, po až fatálních chybách hráčů domácích. Kéž by někdy hráči vzali zápas odpovědněji.

Důrazné vyčinění trenérů Rojka s Pelikánem, přechod na zónovou obranu a hlavně zvýšená bojovnost týmu domácích měla za následek postupné dotáhování a po trojce Vaňka s poločasovým klaksonem i vedení týmu domácích o 3 body, kdy se druhé období opravdu povedlo.

Ve třetím nastala pak bodová přetahovaná a v 7 minutě byl stav 49:50. Bohužel zde nastaly dva zásadní zlomy utkání. S vážným zraněním a podezřením na natržený sval z utkání odstoupil Procházka, veřme, že jeho absence nebude dlouhá a hráči hostí se začali trefovat za 3 body. Trojky stihly dát za necelé 3 minuty hnedka 3 a utrhli skoré na rozdíl 10 bodů. To bylo pro průběh utkání klíčové a BK Opava si poslední období už zkušeně pohlídala.

BK Opava vyhrála zaslouženě. Vždyť několik hráčů v týmu co hraje OP mužů pokukuje, nebo pravidelně nastupuje v I a II lize můžů a trénovanost byla opravdu znát. když k tomu připočtene minimálně 15 ztrát týmu domácích, kdy jsme balon hodili do ruky soupeři a absenci 8 hráčů, nemohli jsme myslet na lepší výsledek.