Archiv výsledků » 19.03.2011 - Tým A - Frýdek Místek - Poski A - 61:63

K dalšímu zápasu jsme zajížděli v opravdovém torzu. K dlouhodobě zraněným se přidal I Honza Broda s chřipkou a na zápas tentokrát nejel ani Fraš. V šatně před utkáním nás tedy sedělo 7 a to nevěstilo nic dobrého. Naštěstí utkání stihl i Pečta, kterému se ten den narodila dcela Amálie a i když unaven z celonoční akce (Amálka se narodila ve 3 hodiny ráno) se i přes spánkový deficit prezentoval výborným výkonem. K týmu se vrátil i Lukáš Procházka a jeho přítomnost se nakonec projevila jako klíčová.

Utkání začalo velice opatrně. Nepřesnosti se střídali na obou stranách a k nepřesnostem se přidala i oboustaně špatná střelba. První čtvrtina tak skončila 12:10 a skóre narůstalo velice pomalu. Herně se nikdo nechytl ani ve druhé čtvrtině a tak poločasový výsledek 27:28 moc diváky v hale neuspokojil. Basketbal to moc pohledný nebyl, oba týmy působili unaveným dojmem.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Bodová přetahovaná, plno chyb, velice špatná střelba. Ani jeden tým se neutrhl na více než 5 bodů a zápas byl tedy otevřený i do posledního období. V něm to s námi už nevypadalo dobře. 4 minuty před koncem po trojce a dvojce hráčů Frýdku Místku byl stav 57 : 52 v náš neprospěch a utkání se jevilo při nemohoucnosti střelců Poski jako rozhodnuté. V koncovce se ale děli věci. Vaněk, který měl v zápase snad 10 neúspěšných střel za tři body se konečně trefil a hned z dalšího útoku byl při střelbě faulován. Všechny TH proměnil - stav 59:58. Hned v zápětí po nájezdu Machalínka a jedné úspěšné střele TH bylo srovnáno. Další útok se nám nepodařilo ubránit a tak necelou minutu před koncem jsme opět prohrávali o jeden koš. Pak ale přišly veliké chvíle Lukáše Procházky. I když se mu utkání střelecky nevydařilo podle jeho představ najel do koše, natáhla na sebe 2 hráče soupeře a krásně uvolnil Gajdu, který vyrovnal. V dalším útoku na sebe vzal odpovědnost také a po faulu proměnil dva trestné hody a protože jsme dokázali ubránit, utkání tak rozhodl.

Celému týmu patří veliký dík. Všech 8 hráčů zahrálo nadprůměrně a nedařila se jen střelba, ta byla opravdu šílená. O trošku větší bojovností jsme ale dokázali utkání zlomit v náš prospěch. Klobouk smeknout se pak musí před Pečtou. Novopečený otec zahrál v druhém utkání po sobě nadstandartně a zakončil tak nejspíše jeho nešťastnější den v životě i výhrou. Životní i herní. Za jeho účast na zápase mu celý tým Poski.com děkuje a výhru věnujeme Amálce, které přejeme zdraví a bohatou basketbalovou kariéru. :-)