Archiv výsledků » 18.01.2014 - Tým A - Havířov - Poski - 66:69

Po smolné prohře s Hladnovem jsme nastoupili k dalšímu utkání proti silnému Havířovu. Ten se po horším začátku dostal v tabulce už před tým Poski. Chtěli jsme ale po dvou prohrách v řadě vyhrát.

Začátek nám po horším rozcvičení jako vždy nevyšel.  Ve 2. minutě se musel brát time out, navíc v utkání kde nám citelně chyběli trenéři Pelikán a Rojek za hrozivého skóre 8:0 pro domácí. Po tomto time outu se naštěstí obraz hry vyrovnal  do konce první čtvrtiny se skóre překlopilo na naší stranu 17:18.  Hráči Poski byli ve velice rychlé rotaci, točili jsme se po 4. minutách v 9 lidech.

Druhá čtvrtina byla jako přes kopírák, soupeř odskočil o pár bodů my jsme dorovnali na přijatelných 32:29. V tomto hracím období nás především sráželi vlastní chyby a jasné ztracené míče, menší bojovnost. Prim zasloužil ale Jedlička, kterému se utkání velice povedlo.

Třetí hrací období se nám povedlo nejvíc, byli jsme už mírně lepší a opět jen díky ztrátám jsme neutekli na více než 3 bodový rozdíl na 43:46.

Poslední hrací období jsme ale začali šíleně. Havířov nás přejel a 5 minut před koncem byl stav 58:51 a vše nasvědčovalo tomu, že opět prohrajeme.

Naštěstí se nám podařil obrat, který se moc často nestává. Vše nastartoval Tomáš Procházka štastným košem na který navázal úspěšnou akcí za 3 body a vzápětí trojkou Vaněk, vzápětí po faulu proměnil TH Martinásek. Vše se stalo během 3 minut a najednou jsme vedli 58:62.  Bohužel soupeř, který těžil ze své rychlosti opět vyrovnal po sporných TH na 62:62. Pak se opět Vaňkovi podařilo dát v rychlém sledu koš a trojku a stav byl 64 :67, jenže Havířov opět snížil na 66:67 a to 22 sekund před koncem a my jsme měli míč.

Soupeř fauloval Pečtu, dost nevybíravým způsobem, rozhodčí chybně nezapískali úmyslný faul a tak se házeli jen 2 trestné hody. Naštěstí Pečta proměnil oba, zachoval chladnou hlavu a utkání rozhodl, protože Havířov poslední akci už nevyužil.

Utkání nebylo v takovém tempu jako minulé s Hladnovem, ale na obrat 4. minuty před koncem se jen tak nezapomíná. Díky všem.