Archiv výsledků » 17.12.2011 - Tým A - Poski A - BK Opava - 72:74

Po delší době (utkání proti Krnovu bylo odložené) jsme nastoupili k dalšímu utkání proti týmu, který v soutěži ještě neprohrál, Opavě. Při pohledu na naší sestavu (Tim Procházka, Vaněk, Pečta, Gajda a Leder) to před zápase vypadalo na jasný debakl, povolali jsme tedy ze zálohy Vršeckého, který už přes rok basketbal nehrál, ale je stále na soupisce a našemu týmu v zápase opravdu hodně vypomohl.

I tak ale naše sestava byla hodně okleštěná.

Do zápasu jsme vstoupili velice dobře a první čtvrtinu díky našemu nejnebezpečnějšímu hráči Procházkovi vyhráli 22:20. Dařilo se kombinačně, rychlost soupeře se nám dařilo eliminovat dobrou zónovou obranou.  Ve druhém hracím období se díky dvěma rychlým trojkám Vaňka dokonce náš tým dostal do zajímavého vedení 36 : 29, ale zkušená Opava náskok do poločasu dotáhla na 39:38. Hrál se ale opravdu pěkný basketbal.

Ve třetím hracím období se bohužel projevila naše úzká sestava, trenér Rojek neměl prakticky žádné možnosti střídání. V 6. minutě si tak udělal 4 osobní chybu Procházka, šel si na 4 minuty odpočinout a toho soupeř využil a rychlou bodovou šnůrou 5 : 21 utkání v podstatě rozhodl. Zde nám prostě chyběl ještě jeden hráč.

Utkání ale tým Poski nevzdal, čtvrtá čtvrtina by se dala označit za období Gajdy.  Ten dvěma rychlými koši dal týmu naději a postupně jsme stahovali až na 69:74 minutu před koncem. Rojek si vzal oddechový čas po kterém Gajda 32 sekund před koncem vsítil úspěšnou trojku na 72 :74. Následně tým Opavy měl v držení míč, ale musel v limitu zakončit. Střelecký pokus měla Opava ale neúspěšný, míč doskočil Procházka a nahrávkou přes celé hřiště našel Vršeckého, který sice tísněný, ale přesto v dobré pozici nedokázal dvě sekundy před koncem zápasu úspešně zakončit a míč mu vyskočil z obroučky.

Opět jsme tedy Opavu nedokázali porazit, stejně jako v loňské sezoně nám nepadla poslední střela. Torzo hráčů Poski ale zaslouží opravdu poděkování, zahráli jeden z nejlepších zápasů a lídrovi byli více než vyrovnaným soupeřem. Výhra byla opravdu blízko. Škoda, jen, že si na utkání nenašlo cestu více hráčů Poski.

Stín zápasu přebilo pohoštění, které zajistil Fraš jako dodatečnou pozornost své svatby pro celý Tým. Večííírek.

Fytymu tedy ještě jednou celý tým děkuje za přijemné posezení, blahopřeje k tomuto významnému kroku a přeje bezproblémové narození druhého potomka.