Archiv výsledků » 17.11.2012 - Tým A - Poski - BCM Ostrava - 69:67

Přesně po týdnu jsme nastoupili k dalšímu domácímu zápasu proti silnému družstvu BCM Ostrava, vedeným bývalým ligovým, hráčem Patrikem Smažákem. Jednalo se o konfrontaci zkušenosti, věkový průměr našeho týmu je 32 let a dravého mládí, kdy hráčům soupeře nebylo více než 19.

Utkání mělo jeden unikát, poprvé v historii Poski se na zápas dostavilo 13 hráčů, kdy role 13 hráče se zhostil tentokrát Pelikán. Který zápas kvalitně odtrénoval a nakonec do rotace dostal téměř všechny hráči.

Úvod utkání nám vyšel, podařilo se několik kombinací a v 7. minutě jsme vedli 12:9. V tento moment se ale stalo něco na oblastní přebor nevídaného, hráči BCM začali presovat po celém hřišti a vydržel téměř po celé utkání. Pres vyústil ve veliké množství ztrát, místy se nám nedařilo ani přejít na útočnou polovinu a skore se otočilo na 18:23. Mírný náskok se podařilo BCM držet i do poločasu, který skončil 34:38, střelecký prapor našeho týmu držel hlavně Šiko a Martinásek.

Ve třetím hracím období soupeř díky několika TH v řadě (za celý zápas hráči BCM minuli z TH jen 4x 32/28) oskočil až na 10 bodový rozdíl 38:48 a to 14 minut před koncem.

Naštěstí obraty zápasů jsou v letošní sezoně naší doménou. Podařilo se nám vsítit několik rychlých košů a po trojce Brody 8 minut před koncem jsme skóre vyrovnali na 49:49. A od tohoto okamžiku jsme byl lepší.

Přesto se skore, přelívalo ze strany na stranu (a to hlavně díky TH, kdy BCM bylo 100 % -  zatímco my 8/3 mezi 30 - 38 minutou) a stav byl tak 59:60 necelé dvě minuty před koncem. Závěr byl ale náš, podařilo se nám několikrát ubránit a po našich získaných míčích musel soupeř faulovat. Vybral si několikrát Procházku, který byl úspěšný a tak jsme po našich úspěšných TH odskočili na 64:68.

1,5 sekund před koncem se podařilo BCM úspěšnou trojkou snížit na 68:67, ale tento fakt už nic neměnil a po taktickém faulu Procházka výsledek kosmeticky upravil a poslední střela už byla od BCM neúspěšná.

Podařilo se nám tak opět zvítězit. Nutno dodat, že v nadprůměrném utkání úrovně spíše druhé ligy, než oblastního přeboru.