Archiv výsledků » 15.10.2011 - Tým A - Přerov - Poski A - 50:61

K dalšímu utkání jsme zajižděli do Přerova. Utkání zde je specifické v hale je zima, je nejmenší v soutěži a vždy zde padá málo bodů. I tyto skutečnosti a navíc fakt, že jsme k utkání zajižděli pouze v 7 lidech, navíc bez klasických opor (Procházkové, Fraš, Gajda) nás do role favorita rozhodně neřadil.

Utkání se nám ale vyvedlo nad očekávání dobře. Vše začalo krásnou zadovkou Jedličky na Pelikána, která jakoby předurčila průběh utkání. V prvním poločase jsem stále vedli kromě období kolem 15. minuty, kdy se Přerov dotáhl na rozdíl jednoho bodu dostatečným rozdílem i když moc bodů nepadalo poločas 23:33 pro náš prospěch. V tomto období jsme hráli opravdu pěkný basketbal, kolektivně, rychle, dalo se na to koukat.

Asi už klasický výpadek jsme předveli ve třetím období. Přerov po šňůře 18:2 se dostal do vedení a vypadlo to, že přebral otěže utkání do svých rukou, byl lepší  41:35 a málo stačilo k definitnímu obratu. Tým Poski v těchto fázích utkání nehrál dobře, kolektivní pojetí se někam vytratilo, individuální akce střídali nepřesnosti. Naštěstí v této fázi hry podržel tým zkušený Pelikán. Dokázal v útoku dát několik důležitých košů, kraloval na doskoku. Vše směřovalo k napínávému závěru, stav před posledním obdobím 45:44.

Drama se ale nekonalo, poslední období jsme vyhráli 5:17 a utkání dotáhli po brejcích Brody na 50 : 61. I se šedesáti body jde tedy zvítězit.

Opět, ale stejně jako v minulém zápase zaslouženě, byly jsme většinu zápasu lepší a naše hra byla ucelenější. Opět nám pomohla obrana. Jen škoda, že se ještě stále naše hra nedaří pojmout více kolektivně.