Archiv výsledků » 14.12.2013 - Tým A - POSKI - TJ Frenštát - 69:56

Po 14 dnech jsme nastoupili proti silnému družstvu TJ Frenštát. Frenštát se opírá o silné podkošové hráče a díky značnému oslabení našeho týmu (chyběli Machalínek, Kuběna, Procházka L.) + nemocní a se zebezapřením hráli Jedlička, Gajda, Leder, Pelikán, jsme určitě nebyli favoriti.

Soupeř ale přijel také pouze v sedmi hráčích, tak utkání připomínalo spíše lazaret.

Ale k zápasu. Do něj jsme nastoupili, jak už je naším zvykem vlažněji, takže po 4. minutách byl stav 2:6 a utkání nemělo moc valné tempo. Pak se povedlo několik bodových akcí Frašovi, který sváděl těžké podkošové souboje se soupeřem a nutno podotknout, že obstál a zápas se mu povedl. A tak jsme po první čtvrtine vedli 11:10. Moc bodů nepadalo.

Náramně se nám povedla ale druhá čtvrtina. Náš tým zrychlil přechod do útoku, solidně hráli Martinásek s Procházkou T. a za 9. minut druhého hracího období jsme se utrhli na 29:12. Vypadalo to na debakl Frenštátu, ale ten snížil na poločacévých 31:18.

Ve druhé polovině se soupeř zlepšil a nenápadně dotahoval, dokonce 8 minut před koncem na 52:48 a rýsovalo se drama.  To naštěstí utnul dvěma úspěšnými trojkovými pokusy Vaněk a jedním Martinásek a 4 minuty před koncem to bylo už 63:50.

Závěr jsme si zkušeně pohlídali a soupeř už se k nám bodově nepřiblížil.

Hráli jsme už lepší zápasy, ale je nutné pochválit celý tým, zejména těm zraněným, nebo nedoléčeným a také je nutno podotknout, že v utkání bylo několik krásných basketbalových akcí. Zejména bloky a nahrávky Jedličky byly úžasné. Škoda je, že si na zápas nenajde cestu více diváků, je na co koukat.

V letošním roce nás čeká ještě jedno utkání ve Frýdku Místku, kde se nám nehraje dobře. Bylo by krásné zakončit rok 2013 s bilancí 7:3 to by bylo i mírně nad plán. Po odchodu Brody a Šika je náš tým určitě slabší ale vede si zatím velice obstojně. Snad se sejdeme k zápasu v dostatečném počtu.