Archiv výsledků » 14.04.2012 - Tým A - Havířov - Poski A - 54:75

A je to tady, první kolo play off sezóny 2011/012. Po základní části, kdy náš tým skončil jasně na druhém místě, jsme zajížděli na hřiště našeho dnešního soupeře sice jako mírní favorité, ale také s myšlenkou, že tým Havířova byl také jede z mála týmů, který nás dokázal v sezóně jasně porazit. A také jsme pořád měli v paměti, že Havířov je naším neoblíbeným soupeřem, už 2 roky jsme zde nevyhráli.

Všechny zápasy play off se hrají na rozdíl skóre systémem doma venku. Proti týmu mladíků jsme tak jeli na palubovku Havířova s cílem uhrát takový výsledek, který by nám umožnil hrád doma o postup.

Začátek nám ale vyšel skvěle. Po rychlé trojce Brody, koši Procházky, Fraše a Gajdy, stav 0:9 a hráči Havířova nevěděli co hrát, brali si první time out. A v nastoleném tempu jsme pokračovali v první čtvrtině aktivní Broda a zejména neubranitelný Fraš, který pod košem jasně dominoval a bylo tady po první čtvrtine vedení 11:23. V udržování mírného náskoku a hlavně  v jeho mírném navyšování jsme pokračovali také ve druhém hracím období i po prostřídání hráčů a bylo taky příjemných poločasových 26:44.

Kdo z diváků si v hale myslel, že se tým Havířova po poločasovém důrazném vyčinění od trenéra domácích vzchopí byl na omylu. Tým staříků, jak nás nazývali v hale nejen diváci, jasně dominoval i ve druhém poločase a Havířov jsme doslova přejeli. Pod košem dominoval Fraš, plno herních situací končilo našimi brejky a 5 minut před koncem jsme vedli 43:69.

Je škoda, že už jsme neměli patřičnou koncentraci na posledních 5 minut a utkání tak skončilo jen 54:75. Zlepšený herní projev hráčů Havířova v závěru umožnil korekci výsledku.

I tak ale po vynikajícím výkonu Poski nám výhra o 21 bodů dává solidní naději na postup do dalšího kola. V úterním utkání od 20 hodin na naší palubovce by jsme museli prohrát o více než 22 bodů. Pokud ale nastoupíme ve stejné sestavě a se stejným nasazením, postup by nám neměl útéci.