Archiv výsledků » 13.10.2012 - Tým A - Nový Jičín - Poski - 59:62

Je to neuvěřitelné, ale po obratu v minulém zápase s týmem Orlové, se nám něco podobného podařilo také v Novém Jičíně.

Na zápas jsme přijeli v neuvěřitelném počtu 12 hráčů a to s námi ještě nejel nemocný Tomáš Procházka, klíčový hráč.

To bylo, ale tak vše, co jde napsat o prvních 30 minutách zápasu. Nový Jičín nás přehrával a se vší úctou k soupeři, to bylo především díky naším ztrátám a špatnýmn doskokem. V tomto období jsme úspěšně předvedli, hojnému počtu diváků, jak se dá balón ztratit na 1000 způsobů a jak netrefit koš, vždyť jsme za 30 minut zápasu dokázali vstřelit jen 33 bodů a skore bylo 9 minut před koncem utkání 47:33.

V ten moment by na nás nevsadil nikdo, ale zápas jsme dokázali otočit. Může za to především Lukáš Procházka, který dal rychlé 4 body a tým správně nažhavil svým bojovným výkonem. Následoval Honza Broda, který dal během minuty 2 trojky a najednou to bylo veselejší 49:44. Utkání bylo najednou hratelné, začalo  se dařit, zlepšili jsme se na doskoku.

Když se podařilo i Vaňkovi dát v rychlém sledu 9 bodů, tým Poski se najednou dostal do prvního vedení v zápase na 57:59.

Protože byla ale jedna minuta do konce a oba soupeři měli po 5 osobních chybách družstva, začal taktický boj nervů a TH. Za stavu 59:60 hráči Nového Jičína nedali 2 TH a v zápětí faulovaný Lukáš Procházka oba proměnil 59:62 a soupeř už na toto nedokázal zareagovat.

Nejednalo se o moc pohledné utkání, ale pozitivem je, že se do rotace dostalo všech 12 hráčů a především neuvěřitelný obrat v zápasu, vždyt poslední hrací období jsme vyhráli 14:29.

Zatím jsme tedy v soutěži nenašli přemožitele.