Archiv výsledků » 11.05.2013 - Tým A - Hladnov - Poski Ostrava - 64:76

Týden utekl jako voda a náš tým nastoupil k dalšímu utkání proti silnému Hladnovu. Družstvo Hladnova se řadí mezi špičku naší soutěže, dlouhodobě hraje kvalitní basketbal a při pohledu na zápis před začátkem utkání, kdy bylo hráčů Hladnova 12 a nás jen 7 to nevypadalo růžově. Naštěstí jsme měli oba naše trenéry Rojka s Pacutem a to se ukázalo jako klíčové, protože jejich zkušenost nám v zápase pomohla.

V utkání jsme ani jednou neprohrávali, pouze na konci prvního hracího období soupeř srovnal na 22:22 a to jsme hráli pod košem většinou s malou sestavou, kdy kromě klasického pivota Jedličky se pod košem točili na pozici podkošového hráče Vaněk s Martináskem. Ondra Šiko měl totiž bohužel po celý zápas problémy s fauly a musel často střídat.

Poločasový výsledek 32:45 byl opravdu překvapující, ale hráli jsme dobře a basketbal se musel líbit. Ve druhém poločase, ale soupeř přitvrdil, vsadil na celoplošnou obranu naší rozehry a podařilo se mu i několikrát přinutit náš tým ke ztrátě. S vyvážením míčů jsme si ale vesměs poradili, hlavně díky Brodovi, který předvedl v této činnosti odpovědný výkon.

V polovině třetího hracího období se začalo projevovat, že nás nebylo hodně a soupeř snížil na 47:53. Naštěstí se následně prosadil 2x šiko, 2x jedlička a 2x vaněk a do posledního hracího období jsme šli s pohodlným náskokem 16 bodů - 48:64

Poslední období jsme sice prohráli, navíc se vyfauloval Šiko a Vaněk, ale soupeř už na zvrat neměl.

Výhra o 12 bodů je zasloužená v 7 hráčích jsme byly po většinu zápasu mírně lepší, byly v tempu a předvedli velice pěkný basketbal, který převyšoval úroveň oblastního přeboru ze strany obou týmu.

Veliký dík patří i trenérům, kteří dokázali kvalitním koučingem a timingem na timeouty otupit nápory soupeře.