Archiv výsledků » 10.11.2012 - Tým A - Poski - Opava C - 72:73

Po 14 denní herní pauze (zápas proti Přerovu byl přeložen) jsme nastoupili proti loňskému vítězi přeboru, družstvu Opavy.

Poslední dva ročníky jsme vždy prohráli na domácí půdě o jeden bod, chtěli jsme prokletí Opavy zlomit. Bohužel to dopadlo jako vždy a o jeden bod jsme prohráli.

V prvním poločase se obě družstva střídali ve vedení. Opava lépe začala, a vedla 10 : 20. Po prostřídání se náš herní projev zlepšil, dokázali jsme vývoj zápasu otočit na poločasový výsledek 41 : 38. Mohli jsme vést i více, ale opět nás provázeli celý zápas značné nepřenosti v kombinaci a k nim se přidal i velice slabý výkon obou sudích.0

Zlomové bylo třetí hrací období. V něm nás Opava přejela 9 : 20, kdy z naší strany byl výkon v útoku tragický, kdy jsme měli snad 10 ztrát, navíc se náš tým více soustředil na debaty s rozhodčími a mezi sebou, nebyla to moc pohledná část zápasu, minimálně z té naší strany.

Změna nastala, jako už je u nás tradicí, v posledním hracím období. V něm se obraz hry zlepšil, dobře hrál zejména Machalínek a utkání jsme dokázali po dvou úspěšných TH Tomáše Procházky i 16 sekund před koncem otočit na 72:71.

Opava útočila, měla neúspěšnou střelu, kterou hráč hostí dokázal skoro doskočit, ale míč mu utekl do autu. Rozhodčí Smelty, ale zcela nepochopitelně aut otočil a Opava tak měla 2,5 sekundy možnost vyhazování ze zámezí a dalšího útoku.

Ten pro nás dopadl špatně, nepřebrali jsme serii clon a Vaněk fauloval Opavského Bára, který obě TH proměnil.

1,4 sekundy už nám na střelu nestačilo a zápas s Opavou skončil, jak už je u nás tradicí o jeden bod.

Utkání bylo velice vyrovnáné, je škoda našeho výpadku ve třetím hracím období, dík ale patří za velikou bojovnost všem hráčům v posledním hracím období.