Archiv výsledků » 10.03.2010 - Tým A - Poski A - Karviná - 80 : 93 pp

K dalšímu utkání Poski nastoupili proti favoritu soutěže na postup do II. basketbalové ligy - družstvu Karviné. Bohužel opět kvůli nemocem a pracovnímu vytížení bez několika hráčů a tato skutečnost se projevila nakonec jako klíčová.

Ale popořadě. Výborný nástup zápasu, podpořený dobrou střelbou Pacuta a výbornému kolektivnímu výkonu Poski zapřičinil, že po první čvrtině Poski vedli 23:16 a vypadalo to na překvapení dne. Bohužel kolektivní výkon se vytratil a ve druhé čvrtine hráči poski dali pouze 11 bodů a zápas nabíral asi očekávaný průběh. Kor kdy u třetí čvrtinu Poski prohráli 9:16 a tak na tabuli tak svítilo skóre 43 : 57 před začátkem posledního období. Na hráče Poski by nevsadil ani riskující sázkař za dalších  6 minut, kdy skóre bylo 53 : 67 a bylo v podstatě 4 minuty před koncem rozhodnuto. Pak se ale děli věci.

Po koši Pelikána vstřelil Vaněk 8 bodů v řadě (prvních v zápase), přidal se Pacut, který jich dal hned 12 v řadě a všechny z TH (rychlost a zkušenost Pacuta na mladíky z Karviné platila). Bylo po faulu na Pacuta 4 sekundy před koncem zápasu, kdy Pacut proměnil všechny TH vyrovnáno a bylo před námi prodloužení. Stav 73 : 73.

Bohužel v prodloužení už to nešlo. Vyfaulovaný byl Jedlička a Vaněk, ne zcela zdravý Leder, už unavený Pacut nedokazáli čelit hráčům soupěře a Karviná tak zaslouženě vyhrála. Nutno připomenout ale, že po velikém boji. Mohlo se vyhrát, chybělo málo jeden z klíčových hráčů domácích, nebo jen trošku lepší výkony hráčů Vaňka a Jedličky a mohlo to být zajímavější.