Archiv výsledků » 09.03.2012 - Tým A - Poski A - Snakes Ostrava - 76:72

Po těžkém utkání z Hladnovem, jsme po týdnu nastoupili k dalšímu utkání - proti družstvu Snakes Ostrava. K utkání jsme měli k dispozici 9 hráčů, ze zdradovních a osobních důvodů nemohli nastoupit Pečta a hlavně opora Tomáš Procházka.

V prvním hracím období byla hra vyrovnaná, ale přeci jen jsme byly o kousek lepší. Rychlost hostujícího družstva jsme eliminovali nasazením a vysokou úspěšností TH. Obecně lze ale konstatovat, že se hrál velice rychlý a oboustraně uvolněný basketbal. S prvním klaksonem byl stav 23 : 16.

Druhé období se nám v začátku hrubě nevyvedlo. Soupeř šňůrou 12 bodů otočil stav na 23 : 27 a byl v této fázi utkání lepší. Pomohlo ale další prostřídání, které eliminovalo hru hostů a zejména nasazení Fraše, který předvedl veliké utkání a zápas se mu hodně povedl. I díky jeho rychlým bodům a košům Brody brody byl poločasový výsledek těsný, ale pro nás 38 : 34.

Druhý poločas změnu hry nepřinesl utkání se hrálo ve vysokém tempu,  ve vedení se sřídaly oba týmy. Rozuzlení zápasu bylo až v dramatické koncovce. Tři minuty před koncem, po koši Gajdy bylo skore naklonené pro nás 70 : 67, jenže hráči hostí z dalšího útoku dali za tři body a pak po naší zbytečné ztrátě laciný koš a rázem to bylo 70 : 72,  do konce necelá minuta. Utkání mohl po faulu vyrovnat Fraš, jenže nedal ani jeden trestný hod, naštěstí se nám podařilo ubránit a 30 sekund před koncem Vaněk úspěšnou trojkou otočil stav na 73 : 72. Na toto už hráči snakes nedokázali zareagovat a trestné hody po taktických faulech jsme proměnili.

Další utkání jsme tedy dokázali vyhrát a to po dobrém výkonu, vítězná šnůra tedy pokračuje.