Archiv výsledků » 07.11.2010 - Tým A - Přerov - Poski A - 57:59

K dalšímu zápasu jsme zajížděli na palubovku lídra soutěže, družstva Přerova, které nepoznalo zatím jak chutná porážka. K už tak obsáhle marodce se ještě přidal Leder se střevnimi problémy a Vršecký, který nemohl na zápas cestovat z osobních důvodů, na utkání tedy družstvo Poski jelo v 7 hráčích, nicméně s dobrou sestavou.

Začátek utkání ukazoval, jak se bude utkání vyvíjet. Oboustraná nepřesnost a bodová přetahovaná. Úvod vyšel Procházkovi, který z prvních 13 bodů týmu vstřelil hned 7 z nich. Po první čtvrtině jsme vedli o 6 bodů 7:15. Začátek druhé čtvrtiny jako by symbolizoval její průběh. Procházka po ostřejším faulu nedal 2 TH a za 7 minut hry se skóre obrátilo na 22 : 15 v náš neprospěch, kdy se nám vůbec nedařilo vstřelit koš a dali jsme jen 2 body. Pak přišly veliké chvíle Vaňka, který za 2 minuty dokázal vsítit 10 bodů a společně s trojkou Machalínka výsledek poločasu otočili ve prospěch Poski na 24 : 28.

Třetí období bylo stejné jako průběh celého zápasu, hra stylem koš za koš a vyrovnaný vývoj a konečný stav 41 :41. Schylovalo se tedy k dramatu. V posledním období se hra opět přelévala ze strany na stanu, ale Poski 3 minuty před koncem díky nájezdu Machalínka a dvěma úspěšným střelám Brody uskočili na rozdíl 5 bodů a to se ukázalo jako klíčové. Domácí dotahovali, ale i díky neúspěšným TH se jim nepodařilo výsledek dotáhnout. Poslední středla domácím nevyšla a tak Poski slavili překvapivé vítězství.

Je třeba pochválit celý tým a taktiku, kdy se dařila po celý zápas zónová obrana se kterou si Přerov nedokázal poradit. Gajda i když vstřelil pouze 4 body vymazal ze hriště o 20 vyššího Kneifla a kraloval pod košem. Pečta po zdravotních problémech udehrat větší minutáž a nezklamal a k důležitým ziskům přidal i bodíky. Procházka odehrál svůj standart, ten ale je opravdu veliký a jeho přítomnost je na hřišti znát. Ostatní nezklamali a tak slavíme už 3 vítězství v sezóně.