Archiv výsledků » 05.01.2013 - Tým A - Poski Ostrava - G. Hladnov - 66:71

K prvnímu zápasu letošní sezony jsme nastoupili hned k velice prestižnímu souboji v hladnovském derby. Vzhledem k tomu, že někteří hráči Poski drželi basketbalový balón 14.12. nedala se z naší strany očekávat žádná basketbalová paráda. Bohužel tento fakt a také absence klíčových pivotů Fraše a Šika se ukázal jako hlavní důvod prohry.

V prvním čtvrtině se jednalo o oboustranné oťukávání a skore čtvrtiny bylo velice nízké 14:15. Ve druhé čtvrtině se soupeř chytl a předváděl nejlepší pasáž hry, bohužel z naší strany se zase jednalo o přesný opak a výpadek byl šílený 17. minuta a stav 21:35, vypadalo to na debakl. Opravdu se nám nedařilo a předvedli jsme několik značných nepřesností. Naštěstí jsme dokázali spíše zázrakem dotáhnout na poločasových 29:36.

Ve druhém poločese se ale obraz hry zlepšil, poločas byl ve znamení našeho stáleho dotahování a bod po bodu jsme se přibližovali až na 64:64 2 minuty před koncem, zejména díky Gajdovi, který předvedl v zápase svůj nejlepší výkon sezony. Bohužel koncovka nám tentokrát nevyšla. V útoku jsme 2x ztratili míč a navíc nám nevyšli i dvě otevřené střely za 3 body. Soupeř tohoto faktu využil a po zásluze vyhrál, byl o kousek lepší.

V utkání rozhodli zejména naše ztráty, kterých bylo dost a individuální chyby hráčů. To je ale opravdu způsobené delší herni absencí. I přesto, se ale jednalo o v celku pohledný zápas a věřme, že další herní přestávka, která je nyní 14 dní, nebude mít stejné následky jako tato poslední :-)