Archiv výsledků » 04.12.2010 - Tým A - Poski A - Frenštát - 68 : 58

K dalšímu utkání jsme po týdnu, kdy tým Poski selhal v Novém Jičíně nastoupili proti družstvu Frenštátu. Ten jsme nedokázali v loňské sezóně ani jednou porazit a tak tým hostů příjel jako mírný favorit. I kvůli tomu, že jsme měli pouze 7 hráčů. K zápasu se k vůli pracovním povinnostem nemohl dostavit Leder, Vršeský, Lachor, Pelikán, Fraš a tak jsem nastoupili s torzem hráčů. Naštěstí se nám vždy v letošní sezóně dařilo a dokázali jsme vždy v méně hráčích vyhrát. Spolehali jsme i na trenéra Rojka, který ukázal v rozhodujících momentech svojí zkušenost a tým podržel.

Do utkání jsme vlétli jako uragán a během prvních 4 minut vedli 15 : 6. Bohužel se ukázalo, že tým Frenštátu, který disponoval vyšší sestavou, bude pod košem hodně silný a tak nás přehrával i naší oblíbené zóně. Týmu Poski chyběl hlavně obranný doskok. Zápas se po oboustraně dobré střelbě přehoupl k polovině ke stavu 41:33 kdy hlavně šnůra 8 bodů v posledních svou minutách se ukázala jako rozhodující v celém zápase.

Ve třetím období se nám totiž klasicky nedaří a tak nás tým hostí přehrával. Problémy jsme měli hlavně s hráči hostí Teršem a Bartošem, kteří svojí rychlostí převyšovali hráče Poski a přidávali ke svému výkonu i úspešnou střelbu. Prohráli jsme tedy toto období 9 : 14 a rozdíl + 3 body sliboval drama.

V posledním období se ale ukázala větší zkušenost týmu Poski. 7 minut před koncem, kdy byl stav 56 : 54 pro domácí se týmu Poski podařilo 3x po sobě zahrát nacvišenou akci, po které vždy vsítil koš Gajda. Další body přidal Procházka, který zahrál výborné utkání a byl klíčovým prvkem k další výhře. Bylo rozhodnuto a koncovku jsme si už pohlídali. Je potřeba vyzdvihnout výkon Gajdy, který po matném výkonu v Novém Jičíně zahrál mnohem lepší utkání a Jedličky, který k bojovnosti přidal i kvalitu v útoku. Už standartně zahrál Broda, který po přestupu z týmu Poruby ukázal, že je velikou oporou.

Výhra ale byla dílem kolektivu. Ukázalo se, že pokud si hráči půjčí balón, hrají kolektivně a bojují, přináší to výsledky a za toto patří dík všem v utkání. I když se místy kolektivní pojetí nedařilo, nakonec právě kolektivní výkon dovedl tým Poski k další výhře.

Dík patří i soupěři, který hlavně díky dvěma individualitám zahrál velice kvalitní, vyhecované, ale férové utkání. Nejslabším článkem byli bohužel rozhodčí Suder a Sýkora, kteří na rozhodování basketbalu mužů nestačí a špatným rozhodováním na obě strany hlavní mírou přispěli k místy vyhrocenému utkání.