Archiv výsledků » 03.03.2013 - Tým A - Karviná - Poski - 91:100 pp

Utekl týden y my jsme vyjížděli na horkou palubovku do Karviné. Mladému týmu Karviné se doma daří, dokázal porazit nejednoho soupeře z čela tabulky. K utkání jsme navíc zajížděli bez Šika, jen v 8 hráčích, takže se dal čekat vyrovnaný boj.

A tak se i stalo soupeř se do nás pustil většinu zápasu s presem po celém hřišti, ale díky Brodovi se nám pokěrne snadno podařilo tuto nástrahu překonat. V prvním hracím období jsme byli lepší a vyhráli 19:22. Na začátku druhého to vypadalo, že v utkání odkočíme větčím rozdílem, vedli jsme 21:30 a byli lepší. Bohužel místo toho, aby jsme soupeře dorazili, jsme ho vlastními i nevynucenými chybami pustili do zápasu na poločasových 41:40.

Jak jsme první poločas zakončili, tak jsme pokračovali v tom druhém. Díky našim chybám byl soupeř mírně před námi a byl i místama lepší. Navíc se několika nepřesnými výroky sudích (nutno podotknout, že na obou stranách) z utkání stávala místy nehezká podívaná. Utkání se tak dostalo do napínavé koncovky, kdy jsme 20 sekund před koncem prohrávali 84:83. Odpovědnost vzal na sebe Broda a po faulu na něj se mu dokázalo vstřelit koš s faulem. Th navíc proměnil a stav byl tak pouhých 6 sekund před koncem 84:86 pro nás. To by jsme ale nebyli my. Měli jsme sice faul k dobru, ale místo zastavení času na útočné polovině jsme chybně v obraně přebrali hráče a dostali sekundu před koncem koš na 86:86.

Utkání tak směřovalo do prodloužení. V něm jsme už ale byli lepší a po trojce Martináska jsme utekli na 88:93 a na toto soupeř už nedokázal reagovat. Podařilo se nám navíc poprvé v letošní sezóně vstřelit 100 bodů.

Za zmínku stojí také pěkných 32 bodů Brody a velice povedený výkon Jedličky, který svojí bojovností strhl tým k lepšímu výkonu.