Archiv výsledků » 03.03.2012 - Tým A - Hladnov - Poski A - 60 : 69

Po 14 denní pauze jsme nastoupili k dalšímu utkání k Hladnovskému derby. Bohužel zranění nebo jiné povinnosti znemožnilo k zápasu nastoupit Frašovi, Gajdovi, Lederovi, Pečtovi a dalším, takže jsme nastoupili jen v 7 hráčích. Navíc s nedoléčeným Vaňkem, Procházkou a Jedličkou. Tento faktor se nakonec ukázal jako nepodstatný a menší rotace hráčů možná byla i výhodou.

Utkání začalo oboustrannou přetahovanou, kdy se týmy střídaly ve vedení a hra byla vyrovnaná po celý první poločas. Ten jsme prohráli sice rozdílem 4 bodu, ale nutno podotknout, že to bylo i díky menší úspěšnosti TH, která byla v první půlce 10/5.

Třetí hrací období změnu hry nepřineslo. Opět bodová přetahovaná koš za koš, pohledné akce na obou stranách a konečné skóre 45:40 pro domácí tým Hladnova.  Vše nasvědčovalo tomu, že tentokát odejdeme ze hry poraženi, domácí byli o krok lepší.

Ovšem poslední hrací období nám vyšlo na výbornou. Projevila se přeci jen naše větší zkušenost a tak po několika koších Martináska a Pelikána jsme si vypracovali drobné vedení a 3 minuty před koncem byl stav 51:55, blížila se napínavá koncovka. Hlavně když po dvou trojkách domácích byl stav 57:57. Tu jsme ale zvládli na výbornou, kdy v ní exceloval zejména Procházka který několik zisků zakončil tvrdým nájezdem do koše a vynutil si faul nebo koš, bohužel se při jednom z ostřejších zákroků zranil a bude nám nejméně 3 týdny chybět. Stav se tak dostal na 59 : 64 a na to nedokázali domáci už zareagovat. Docházelo už jen k taktickým faulům, kdy TH proměňoval spolehlivě Broda, který zahrál velice povedené utkání.

Další utkání jsme tedy zakončili výhrou, nutno řici, že tentokrát byla okořeněná i kvalitní hrou a skvěle zahraným taktickým závěrem. Snad nám forma a hlavně zdraví vydrží do play off. Byla by škoda nezakončit povedenou sezonu alespoň semifinálovou účastí.