Archiv výsledků » 02.11.2013 - Tým A - Karviná - Poski - 74 : 83

K dalšímu utkání jsme nastoupili v Karviné.

Karviná se letos bude řadit mezi týmy hrajici ve špičce tabulky i tak jsme ale chtěli překvapit. Před zápasem jsme netušili, že to ale zvládneme s takovou noblesou a jen v 7 hráčích.

Utkání se ale nadmíru povedlo, kromě bratří Procházků jako vždy i Gajdovi, který předvedl jeden z nejlepších výkonů v Poski. Tito tři hráčí nastříleli celkem 65 bodů z našich 83.

Ale postupně. Po prvních tří minutách by na nás nikdo nevsadil. Rozhodčí vzali metr do svých rukou, rozhodovali jen proti nám, nepřesně a ve 4. minutě to bylo 10:2 a navíc jsme měli 2 TCH a klíčový hráč Procházka Lukáš 3 fauly. Naopak nás to ale nakoplo k výbornému, kolektivnímu výkonu. Už do konce prvního poločasu jsme skóre otočili na 16:20 a toto mírné vedení jsme si udrželi až do půlky na 42 :46.

Úvod druhé půle nás překvapil a hráči Karivné i trošku se štěstím dali 4 rychlé trojky a vedli 54:51. Nás to ale tentokrát nepoložilo a trpělivým, odpovědným výkonem jsme opět skóre otočili na 55:60. Poslení hrací období jsme zvládli s grácii, trpělivě, proti zóně soupeře a výbornou obranou jsme nepřipustili zvrat a dotáhli zápas do jasného konce.

Utkání mohlo být i jasnější, ale Vaněk, který měl asi 10 střeleckých pokusů za 3 body proměnil jen jediný i tak nastřílených 83 bodů je náš letošní rekord.

Co je ale úžasné byl předvedený výkon. Zápas byl z naší strany velice zkušený, odpovědný, kolektivní a vynikly už zmíněné tři individuality.

Nyní máme skoro měsiční pauzu a k dalšímu utkání nastoupíme 22.11. k zajímavému utkání pro VŠB Ostrava.