Archiv výsledků » 02.04.2011 - Tým A - Poski A - Nový Jičín "B" - 79:67

V rychlém sledu jsme nastoupili k dalšímu utkání. Sezóna se kvapem blíž ke svému konci a tak po odehraném zápase s Novým Jičínem zbývá odehrát pouhá tři utkání. Soupeři z Nového Jičína jsme chtěli oplatit smolnou porážku o dva body z prvního zápasu. Vzhledem k tomu, že soupeř přijel pouze se sedmi hráči, vše nám hrálo do karet i když v našem týmu byly ne zcela v pořádku hráči Gajda s Vaňkem, kteří hráli opět se zdravotním omezením.

K utkání jsme nastoupili v osobní obraně a ta nám opravdu nejde, proto soupeř držel až do 7 minuty s námi krok - 17:16 - za který si můžeme i sami, protože jsme soupeři umožnili především skóvat po našich chybách. Po přechodu na zónu a i díky zlepšení v útoku jsme si ale vybudovali do poločasu dostatečný náskok 50:34 a dařilo se opravdu všem. K vidění bylo i několik opravdu pěkných basketbalových momentů.

Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně a po další šňůře byl stav už 64:39, do konce 15 minut a nic nenasvědčovalo, že by Poski neměli vyhrát. Od této chvíle, ale jako když utne a obraz hry se zcela otočil. Tahali jsme za kratší konec, přestalo se dařit, a pod košem úřadoval zejména Kraus z NJ, který nám nastřílel za zápas 31 bodů a byl klíčovým hráčem hostí.

Do koše se nikdo z Poski neuměl trefit a a bohužel nás potrefila další rána. Broda, jeden z nejlepších hráčů Poski, jak v zápase, tak v celé sezóně po ostřejším faulu soupeře špatně doskočil a odkulhal se zraněním. Bohužel diagnóza - natržené vazy, sádra a konec sezóny. Přidal se tak už na početnou marodku k Jedličkovi, Frašovi a Gomolovi.

Na tabuli 7 minut před koncem svítil stav 68:58 a blížilo se drama. Naštěstí se náskok zejména z prvního poločasu ukázal jako dostatečný a i přes chyby v obraně a mizerii v útoku jsme vítězství uhájili. Za první poločas a zejména za to, že jsme působili basketbalovějším a kompaktnějším dojmem jsme si ale vítěztví zasloužili.

Blíží se poslední tři zápasy s týmu z popředí tabulky - Frenštát, Hladnov, Opava. Je škoda, že jsme po zdravotní stránce v době kdy se nám basketbalově daří hroutí kádr ničí nás zranění.