Archiv výsledků » 01.05.2012 - Tým A - Poski A - Frenštát - 57:65

Po třech dnech odpočinku jsme se střetli v domácím odvetném zápase o postup do finále OP mužů s družstvem Frenštátu.

Museli jsme vyhrát o více než 5 bodů měli jsme tedy co vracet. První hrací období se nám po hluším místě povedlo a vyhráli jsme ho 19:18. To jsme navíc nedali několik otevřených střel, vedení mohlo být ještě vyšší.

Bohužel ve druhém hracím období přišel zkrat. Vůbec se nám nevedlo, nedokázali jsme zakončit, provedli několik ztrát a soupěř nám utekl na 26:38. Jen 7 bodu ve druhé části se nakonec ukázalo jako jeden z klíčových okamžiků zápasu.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s vůlí utkání zlomit. Soupeř si ale stále udržoval 10 - 12 bodový odstup. Opět se nám nedařila střelba a bohužel se i na tomto utkání podepsali rozhodčí. Ač máme tipové hráče na nájezdy a zejména aktivní Procházka se snažil tvrdými nájezdy do koše vynutit fauly, nebo body, rozhodčí z nějakého důvodu tyto zákroky nepískali. Tomáš Procházka se na základě těchto skutečností neudržel okomentoval výkon rozhodčího a byla z toho technická chyba a diskvalifikující. Zbytečné a hodně přísné.  Frenštát tento okamžik využil  na 100 % 4 úspěšné TH,  následný koš a bylo prakticky po nadějích 13. minut před koncem utkání 35:53.

Krátce poté se vyfauloval také aktivní Broda, no všechno špatně. I přesto jsme se semkli, snažili výsledek otočit. I když našemu týmu chyběla lehkost ze základní části, sáhli jsme si na dno svých sil a bojovností necelé dvě minuty před koncem dostali výsledek na 55:58. A zde rozhodčí ovlivnili utkání podruhé. Po sporném faulu hostujícího hráče Černocha, to vypadalo že snad tento hráč bude rozhodčí inzultovat .....bohužel píšťalka rozhodčích slyšet nebyla, bez jakékoli odezvy ....pánové za toto jsme dostali v utkání dvě TCH. Více už se nám nepovedlo, v koncovce se nám opět podařilo ztratit v útoku míč a naše taktické fauly soupeř trestal Th.

Utkání jsme tak prohráli 57:65 a bylo po nadějích.

Soupeř postoupil zaslouženě, porazil nás v obou semifinálových utkáních, ale i zde několik poznámem k rozhodčím. I když utkání nebylo odpískané špatně, za naše komentáře jsme obdrželi v utkání 2 TCH a jednu DCH. Soupeř za to stejné nedostal nic ..... I když jsme se snažili tlačit do nájezdů stříleli jsme jen 25 Th, soupeř jich střílel o 13 více .... jak to je možné?

V takových utkáních rozhodují detaily a hned všechny, včetně přízně rozhodčích hráli proti nám.  Absolutně střelecky v obou utkáních selhal Vaněk, týmu chyběla lehkost ze základní části,  každý odražený míč končil v rukou soupeře. Nikdo se herně nechytl. A navíc byl Frenštát výborně takticky připraven na naší hru, přečtené herní akce .....

Za celou sezonu ale hráčům Poski patří maximální dík. Ač věkem jasně nejstarší v soutěži, 2 místo po základní částí a semifinálová účast je nejúspěšnější sezóna v historii klubu. Škoda jen toho konce.

No potrénujeme na soustředění, trošku toho beache a příští rok Mistřííí :-) díky všem.