Archiv výsledků » 01.03.2014 - Tým A - Poski - Nový Jičín - 79:76

K dalšímu utkání jsme nastoupili proti silnému družstvu Nového Jičína. Zápasy s tímto týmem jsou vždycky pohledné a ani tentokrát tomu nebylo jinak.

K utkání nás bylo sice více než v Opavě a to 9, ale chyběl nám trenér Pelikán, což nás v závěru skoro stálo výhru. Do zápasu už letos nezasáhne Machalínek, který má zlomenou klíční kost, kterého tímto zdravíme.

První poločas měl velikou dynamiku a hlavně byli jsme lepší. Od první minuty jsme vedli a soupeř se dostal pouze za celý zápas do vedení v 5. minutě 8:9, jinak jsme vedli jen my.

Zejména druhá čtvrtina bylo velice dobrá a vedli jsme dokonce už o 17 bodů 39:22 3 minuty před koncem druhé čtvrtiny. Bohužel Nový Jičín se nikdy nevzdává a tak do poločasu stáhnul na 41:29.

Ve druhém poločase naše dominance už nebyla tak značná, ba naopak, lepší byl chvílema i soupeř. Rychlou šňůrou se dostal na dostřel na 46:37 a tento odstup  5 - 7 bodů si udržoval až do poslední minuty a zde se děli věci.

50 sekund před koncem jsme vedli 76:71 a dohrávali jsme koncovku. Bohužel míč jsme ztratili a soupěř to potrestal 2 body na 76:73. Následně 15 sekund před koncem přišel o míč Vaněk, což Nový jičín potrestal trojkou na 76:76. Hned z protiútoku po nahrávce Gajdy, ale opět Vaněk tentokrát trojku dal a tak 7 sekund před koncem byl stav 79:76 a Nový Jičín už srovnat nedokázal.

Zápas měl slušné tempo, ukazuje se ale, že bez trenéra se hraje velice těžko a skoro nás to stálo i výhru. Koncovka šla zvládnout mnohem lépe.

I tak je výhra velice cená, jen počet hráčů nebezpečně ubývá, věřme, že konec sezóny dohrajeme se ctí.

Veliká pochvala patří Martináskovi, který už další zápas byl oporou našeho týmu. Utkání se i velice povedlo Gajdovi a Procházkovi.